Lielā jeb Pasaules talka 2019. gada 21. septembrī

Lielā jeb Pasaules talka 2019. gada 21. septembrī

Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā. Tāpēc 21.septembrī mēs pievienosimies ar koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki” .

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Tāpēc ikviens tiek aicināts savu iespēju robežās organizēt kolektīvus koku stādīšanas pasākumus, saskaņojot tos ar savu pašvaldību vai Latvijas Valsts mežiem, vai individuāli iesaistīties pasākumā, arī Lielajai talkai pastāstot par savām aktivitātēm, rakstot uz: talkas@talkas.lv.

“Sistemātiski, organizējot talku jau vairāk nekā 10 gadu garumā, esam nonākuši pie tā, ka nu jau vairāk varam domāt nevis par to, kā likvidēt pagātnes sekas, bet gan raudzīties nākotnē, domājot ne tikai par Latviju, bet par visu pasauli kopumā," 21. septembrī pievienoties Pasaules talkai aicina Vita Jaunzeme, Lielā Talka vadītāja.

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

  • veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;
  • stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;
  • veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.
  • 21. septembrī visa pasaule talkos kopā! Kā piedalīsimies mēs, Latvija? Stādot savus Laimes kokus - lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku…
    Piedalies arī Tu: