Dambretes spēlēs uzvar visi un draudzība!

Dambretes spēlēs uzvar visi un draudzība!

Šodienas laikmetā esam pieraduši, ka ar savu plašo piedāvājumu klāstu mūsu brīvo laiku aizņem dators, internets un telefoni. Tomēr jāatzīst, ka ir vēl ģimenes, kurās spēlē arī cilvēks ar cilvēku, ne tikai basketbolu, bet arī tādas prātus asinošas interesantas un varbūt nedaudz piemirstās galda spēles kā šahs un dambrete. Tieši garie ziemas vakari ir laiks, kad varam nodoties šādām spēlēm. Jau otro gadu pēc kārtas, Rugāju novada domes Kultūras nodaļa, tautas namā organizēja draudzības spēles dambretē.

4. februārī uz šīm spēlēm bija aicināts ikviens interesents bez vecuma ierobežojuma. Un jāteic, ka atsaucība bija pietiekoši laba. Dambretes spēlēs piedalījas ne daudz, ne maz, jo sacensties savā starpā bija ieradušies 20 dalībnieki. Kā spēles dienā noskaidrojās, tad vecumā no 6 - 12 gadiem piedalījās 6 dalībnieki: Marta Felicita Sņegova, Lauris Lazovskis, Marika Garbacka, Daniels Plešs, Adrians Lonskis, Raivis Lazovskis. Vecumā no 13 gadiem līdz sirmam vecumam piedalījās 14 dalībnieki: Elza Tutiņa, Laura Saulīte, Pēteris Sudarovs, Evita Sproģe, Sandis Platais, Laimonis Plešs, Sanita Lazovska, Valdis Prancāns, Alise Prancāne, Edīna Kļava, Ināris Saulītis, Jānis Čakāns, Mareks Prancāns, Staņislavs Mass. Un interesants notikums - jaunākajam dalībniekam ar vecāko dalībnieku ir tieši 80 gadu starpība! Prieks par to, ka šo spēli apmeklēja ne tikai Rugāju novada iedzīvotāji, bet arī no Medņevas un Gulbenes. Starplaikos dalībnieki varēja baudīt tēju, kafiju un pīrāgus, ko bija sagādājušas kultūras nodaļas darbinieces. Dažiem dalībniekiem bija arī līdzjutēji, kuri arī šad tad asināja prātus spēlējot dambreti. Visu spēles laiku valdīja draudzīga atmosfēra, bet tomēr gaisā virmoja arī sacensības gars. Pēc triju stundu kopīgām spēlēm, tika noskaidroti arī rezultāti:

Kopvērtējumā vecumā līdz 12 gadiem ieskaitot 1. vietu ieguva Lauris Lazovskis - 11 punkti, 2. - 3. vietu dalīja Marika Garbacka un Daniels Plešs - 8 punkti. Arī pārējiem jaunākajiem dalībniekiem veicās diezgan labi. Jau, kad norisinājās cīņa par vietu sadalījumu otrajai dalībnieku grupai, notika spraigas spēles, lai noskaidrotu uzvarētājus nācās spēlēt papildspēles, jo dažiem spēlētājiem bija vienāds punktu skaits. Kopvērtējumā tomēr nonācām pie rezultātiem: 1. vietu ieguva Staņislavs Mass -16 punkti, 2. - 3. vietu dalīja Elza Tutiņa un Jānis Čakāns - 14 punkti.

Katrs dalībnieks saņēma medaļu un pateicību par piedalīšanos, kā jau sacensībās pienākas. Savukārt godalgoto vietu ieguvēji, papildus medaļām un pateicībām, saņēma arī kausus. Prieks, ka škiroties daudzi no dalībniekiem teica atzinīgus vārdus: „Cik labi un jauki kopīgi pavadīts laiks un vajadzētu šādas spēles rīkot biežāk, tās tomēr vieno cilvēkus un ienes labas emocijas ikdienas dzīvē! Tātad atliek secināt, ka uzvarēja visi un draudzība!


Vairāk foto ŠEIT.

Teksts: Gunta Grigāne

Foto: no Kultūras nodaļas personīgā arhīva

Dambretes spēlēs uzvar visi un draudzība! 0Dambretes spēlēs uzvar visi un draudzība! 1Dambretes spēlēs uzvar visi un draudzība! 2