Vides darbnīcā izgatavots rekordliels putnu būrīšu skaits!

Vides darbnīcā izgatavots rekordliels putnu būrīšu skaits!

Aprīļa sākums ir pēdējais laiks ķerties pie šī darba – sagādāt nepieciešamos materiālus un instrumentus, lai izgatavotu mūsu spārnotajiem draugiem mājvietas. Pareizi izgatavots un novietots putnu būrītis kalpos daudz gadu un būs vērtīgs devums dabas daudzveidībai mums visapkārt.

Saulainā 7.aprīļa dienā Rugāju novada vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi kopā ar tētiem, vectēviem, lielajiem brāļiem un krusttēviem iesaistījās praktiskā vides darbnīcā – putnu būrīšu izgatavošana.

Lai gan sākumā mazie palīgi tikai lielām acīm vēroja kā zib instrumenti tētu rokās, pēc brīža jau vairums paši ņēma rokā āmurus, zīmuļus, lineālus un iesaistījās putnu būrīša izgatavošanā. Azarts un prieks par kopīgo darbošanos divu stundu garumā, vainagojās ar gandarījumu un jaunu rekordu 50 izgatavotiem putnu būrīšiem. Dažus nolēmām izvietot skolas pagalmā, citi putnu būrīši aizceļoja uz čaklo dalībnieku mājām. Sirsnīgs paldies atsaucīgajiem vecākiem un radiniekiem.

Kopumā vides darbnīcā piedalījās 95 skolēni un 35 vecāki! Kaut arī šķiet, ka uztaisīt putnu būrīti ir nieks, pieredzējuša meistara padomi nevienam par ļaunu nenāk! Tāpēc īpašs paldies Rugāju novada vidusskolas mājturības skolotājam Žanim Pērkonam, kurš bija sagādājis gan izejmateriālus, gan instrumentus, gan organizēja vides darbnīcas gaitu, iesaistot lielus un mazus.

Pasākums notika projekta "Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī" ietvaros, veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Foto skatīt ŠEIT.

Informācija: Mārīte Orniņa, projekta vadītāja, Rugāju novada uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības centrs