Norisinājies tūrisma ceļveža “Lubāna ezera noslēpumi 2017” atklāšanas pasākums

Norisinājies  tūrisma ceļveža “Lubāna ezera noslēpumi 2017” atklāšanas pasākums

9. maijā, zvejnieku sēta “Zvejnieki” pie Lubāna ezera, uzņēma ciemiņus no visām šī ezera pusēm. Sešu novadu - Lubānas novada, Rēzeknes novada, Balvu novada, Rugāju novada, Varakļānu novada, Madonas novada un Rugāju novada pārstāvji tika aicināti piedalīties tūrisma ceļveža “Lubāna ezera noslēpumi 2017” atklāšanas pasākumā.

Zvejnieku sētas saimnieki Anna un Jānis Macāni bija parūpējušies par to, lai ciemiņi viesošanās laikā gūtu tikai pozitīvas emocijas. Saimniece Anna, kura ir lietpratēja Latgales kulinārā mantojuma tradīcijās un sniedz gida pakalpojumus pa Īdeņas zvejniekciemu un Teirumnieku purva taku, bija sarūpējusi gardu zivju zupu, savukārt saimnieks Jānis, kurš ir slavens ar savām žāvētajām zivīm, rūpējās par humora pilniem stāstiem saistībā ar Lubāna apkārtnes vēsturi.

“Mūsu mājā, pagājušajā gadā, apgrozījās četri tūkstoši cilvēku no visdažādākajām pasaules malām – Eiropas valstīm, no Singapūras, Jaunzēlandes, Austrālijas, Japānas. Un ziniet, viņi mums māca savādāk domāt, jo viņiem patīk mūsu daba. Viņi to visu tik ļoti novērtē, saka, ka pat saulriets pie mums ir savādāks un skaistāks!” pastāstīja J. Macāns, atzīstot, ka beidzot ir iemācījies arī palielīties ar savu darbu.

Savukārt Madonas novada pašvaldības tūrisma darba organizatore Sanita Soma, prezentējot tūrisma ceļvedi, pateicās visu novadu pašvaldībām, kuras ir radušas līdzekļus, lepojas un atbalsta savus novada iedzīvotājus un uzņēmējus. “Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ceļvedis vizuāli ir saglabājies gandrīz tāds pats, tikai šogad nav akcijas. Šogad ceļvedis ir izdots divās valodās – latviešu un angļu valodā. Kas attiecas uz jaunumiem šī gada ceļvedī, tad apkārt Lubāna ezeram ir iezīmēts velomaršruts, taču plānojam atjaunot arī maršruta marķējumu. Esmu atzīmējusi putniem nozīmīgās vietas, kas ir arī Natura teritorijas. Ceļvedī šogad ir redzami lielākie pasākumi, kas notiek katrā novadā, tāpēc tas ir ērti tūristam, jo viņš vienkopus var redzēt, kas notiek reģionā viņa ceļojuma laikā. Patīkami, ka esam iekļāvuši vēl piecus jaunus objektus, un tagad tie ir jau 30. Ceļotājiem būs iespēja vērot putnus un šo iespēju nodrošinās Lubāna mitrāja informācijas centrs. Balvu novadā ir iekļauts Ičas apmetnes ciems no Bērzpils, bet no Lubānas novada klāt ir nākusi lauku māja “Zvaigznīte” Aiviekstes krastā, kur piedāvā arī dažādu sieru siešanu un degustēšanu. Jaunums no Lubānas pilsētas – Lubānas vīnotava, kuras saimnieks ir vīndaris Oskars Žvagiņš, kā arī ceļvedim pievienojas Rugāju novada briežu dārzs “Mežsētas” ”, ar ceļvedi iepazīstināja S. Soma.

Sākoties vakarēšanas daļai, ciemiņi savā starpā iepazinās, vēlot viens otram darbīgu, veselīgu un veiksmīgu jauno vasaras tūrisma sezonu, kā arī baudīja “Zvejnieku” pirtiņas priekus.

Tuvākajā laikā būs pieejamas arī tūrisma ceļveža “Lubāna ezera noslēpumi 2017” elektroniskās versijas latviešu un angļu valodās.

Zvejnieku sētas "Zvejnieki" saimnieks Jānis Macāns kopā ar Madonas novada pašvaldības tūrisma darba organizatori Sanitu Somu.


Teksts, foto: Agrita Luža