Par Rugāju novadu

Kur mēs esam?

Rugāju novadu bez lielām pūlēm Jūs atradīsiet Ziemeļlatgalē. Novads robežojas ar Balvu, Gulbenes un Lubānas novadiem. Novada centrs Rugāji sasniedzams, braucot pa asfaltētu šoseju un atrodas 237 km no Rīgas, 155 km no Daugavpils, 18 km no Balviem, 36 km no Gulbenes.


Rugāju novads ir viens no Latvijā mazākajiem novadiem, tajā ietilpst Rugāju un Lazdukalna pagasti. Novadā dzīvo 2617 iedzīvotāji, teritorijas platība ir 512,12 km2. Novadu šķērso valsts nozīmes autoceļi Rēzekne – Gulbene, Balvi- Kapūne, Lubāna-Upetnieki. Regulāra autobusu satiksme ar Balviem, Gulbeni, Rēzekni, Alūksni, Valmieru, Madonu.
Novada ciemos Rugājos, Benislavā un Skujetniekos ir attīstīta mūsdienīga infrastruktūra un pakalpojumi iedzīvotājiem. Rugāju novadā uz katra soļa var vērot kā kopā savijies laikmetīgais un tradicionālais. Novada ļaudis gan tiecas pēc jaunāko sasniegumu ieviešanas savā dzīvē, gan cenšas saglabāt no paaudzes paaudzē mantotās sentēvu tradīcijas un prasmes. Rugāju novadā joprojām skan latgaliskā izloksne arī sadzīvē.

Kas mēs esam?

Novada attīstību nosaka tā ļaudis. Cilvēki, viņu darbs un sasniegumi ir mūsu novada lielākā vērtība.


Ja Jūs esat Rīgā un redzat Brīvības pieminekļa zvaigznes, tad atcerieties, ka to kalšanā ir piedalījies arī rugājietis.

Ja Jūs esat savas valsts patriots, tad varam kopīgi atcerēties, ka Atbrīvošanas kara laikā 1919.-1920. gadā Latgales partizānu pulks veidojās Rugāju pusē.

Ja esat dabas draugs un veselīga dzīvesveida piekritējs aicinām Jūs atpūsties un izbaudīt Latgales dabas skaistumu pie lauku saimniekiem brīvdienu mājās ar īpašiem piedāvājumiem ceļotājiem.

Ja Jums pieder sarkans auto, mēs gaidām Jūs Sarkano braucamrīku salidojumā Rugājos, Novada svētku ietvaros, kas notiek katru gadu jūlija pēdējā sestdienā.

Ja vilina bezceļa filozofija, pievienojieties sporta kluba „Rugāji” rīkotajiem bezceļa braucieniem un sacensībām ar džipu vai kvadraciklu.

Ja esat hokeja fans, uzspēlēsim hokeju, atbrauciet ar savu komandu piedalīties „Lazdukalna kausa izcīņā”, kas notiek katru gadu janvārī .

Ja gribas kavēties atmiņās, aicinām apmeklēt brīvdabas senlietu kolekciju „Saipetnieki” Lazdukalna pagastā. Kolekcijā atrodami visdažādākie senie sadzīves priekšmeti, darbarīki, istabas ar senlaicīgu iekārtojumu un mēbelēm, pasakains ziedu dārzs ar krāšņām kompozīcijām, strūklakām un atpūtas vietām.