VELOMARŠRUTS NR. 34 „RYPOJ VASALS!”

11. janvārī Vidzemes tūrisma asociācija izsniedza numuru 34 pirmajam reģionālajam velomaršrutam Latgales teritorijā. Velomaršruta kopējais garums ir 169 km un tā atklāšanas pasākums tiek plānots 21. maijā.

2015. gadā Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas, pašvaldības noslēdza sadarbības līgumu par kopēju un mērķtiecīgu darbību, lai veicinātu tūrisma attīstību Ziemeļlatgalē. Šī sadarbība ir vainagojusies ar pirmo rezultātu – ir izstrādāts velomaršruts pa Ziemeļlatgali un šis būs pirmais marķētais velomaršruts Latgalē.

Ziemeļlatgales novadu tūrisma speciālisti sadarbībā ar SIA „Sports S” vadītāju Santu Paegli izstrādāja pirmo Latvijā apļveida maršrutu, kas iet cauri vis-iem pieciem novadiem un pavasarī tiks marķēts ar velo norādes zīmēm abos virzienos. Marķēta velo maršruta priekšrocība ir tā, ka bez kartes palīdzības, sekojot tikai norādēm var izbraukt visu maršrutu. Tas ir Eiropas un pasaules līmenis.

Paralēli tiek strādāts arī pie velomaršruta „Rypoj vasals!” kartes izdošanas, lai ceļotāju uzmanību pievērstu arī apskates vietām un informētu par atpūtas iespējām un naktsmītnēm visa maršruta garumā. Ar katru gadu palielinās pieprasījums pēc veselīga dzīvesveida un velotūrisms ir viens no aizraujošākajiem veidiem, kā bagātināt savas brīvdienas, tāpēc aicinām arī tevi doties izbaudīt Ziemeļlatgali ar velosipēdu!

Karte:

ZLatgales_velokarte