"Satiec savu meistaru - 2017" Rugājos

31. martā, visā Latvijā, norisinājās Latvijas meistaru dienas pasākumos “Satiec savu meistaru 2017”. Arī Rugāju novads aktīvi iesaistās šajā pasākumā un jau vairākus gadus pēc kārtas, sieviešu biedrībai “Ūdensroze” un Rugāju novada muzejam, sadarbojoties ar Baltinavas novada rokdarbniecēm, aicina interesentus uz rokdarbu meistarklasēm.

“Pagājušajā gadā Rugāju novada muzejā bija skatāma izstāde, kurā varēja aplūkot visdažādākos cimdu rakstus, kuru autori ir gan Lazdukalna pagasta, gan Rugāju iedzīvotāji. Tā kā daudzus ļoti ieinteresēja cimdiņi, kuri adīti dubultajā adījumā, tad vienojāmies, ka mūsu tēma pasākumam “Satiec savu meistaru 2017” būs tāda, un liels prieks, ka mums ir arī lietpratēja šajā adījuma tehnikā - Marta Gailuma, kura labprāt dalījās ar savām zināšanām”, pastāstīja Rugāju novada muzeja vadītāja Velga Vīcupa.

Uz meistaru dienu Rugājos bija ieradušās sievietes no Rugāju un Baltinavas novadiem, kuras pašas atzina, ka gribēja atsvaidzināt iemaņas, kuras ir piemirsušās. Papildus cimda dubultadījumam, dalībnieces apguva arī cimdu adīšanu bārkšu tehnikā.

“Tiešām prieks, ka mums ir izveidojusies draudzība ar kaimiņu novada Baltinavas rokdarbniecēm, un prieks, ka mēs rugājieši varam gan pārņemt, gan iemācīt savas prasmes. Un pasākuma mērķis ir iedzīvināt amatnieku meistardarbu un rokdarbu prasmes sabiedrībā, un notiekot šim pasākumam ikvienam ir iespēja atsvaidzināt senas un ne tik senas meistarības prasmes,” atzina V. Vīcupa.

Foto no pasākuma skatīt ŠEIT.


Teksts: Agrita Luža

Foto: Velga Vīcupa